På grund av ett fel under uppdatering mellan ROVABs produktsystem och hemsidans databas har inkorrekta priser visats på flera produkter. Priserna har avaktiverats på hemsidan tills felet är åtgärdat.
Du som har beställt via hemsidan mellan 1:a April till 24:e Maj kan i de fall du betalat för mycket kontakta oss för att ersättas med mellanskillnaden.

Välkommen till oss på ROVAB

Här hittar du allt ifrån öppetider till kartor

ROVAB är beläget i en liten by utanför enköping där vi tar emot och skickar våra leveranser; Oroa dig inte om vägarna tycks bli små, du är på rätt väg!

Adress: Löt Ramby 26, 74951 Grillby

Telefon: 0171 47 51 13

Mail: info@rovab.com

Välkommen!

Anette Lamell

VD

Mobil:+46 (0)70 529 45 36
Kontor: +46 (0)171-47 51 13
anette.lamell@rovab.com

Mikael Thorsell

Vice VD / Ägare

Mobil:+46 (0)70 660 61 34
Kontor: +46 (0)171-47 51 13
mikael.thorsell@rovab.com

Therese Björklund

Ekonomi/Kvalitet- och Miljöansvarig

Kontor: +46 (0)171-47 51 13
therese.bjorklund@rovab.com

Anette Eriksson

Order/administration

Kontor: +46 (0) 171-47 51 13
anette.eriksson@rovab.com

Mats Neselius

Säljare järnväg/Bantekniker

Kontor: +46 (0) 171-47 51 13
Mobil: +46 (0) 70 280 47 67
mats.neselius@rovab.com

Towe Thorsell

Servicemontör

Mobil: +46 (0) 70-223 39 11
towe.thorsell@rovab.com

Christer Klebark

Servicemontör

Mobil: +46 (0) 70 660 44 81
christer.klebark@rovab.com

Annica Molin

Servicemontör

Mobil: +46 (0) 73 942 01 49
annica.molin@rovab.com

John Thorsell

Grafisk marknadsföring & Servicemontör

Mobil: +46 (0)70-460 30 77
john.thorsell@rovab.com

Håkan Sjöberg

Teknik och utveckling

Mobil: +46 (0) 70-591 68 92
hakan.sjoberg@rovab.com

Bengt Thorsell

Lager

Mobil: +46 (0) 70-320 60 78

Bengt Bohlin

Teknisk Säljare

Mobil:+46 (0)76-788 80 18
Kontor: +46 (0)171-47 51 13
Bengt.bohlin@rovab.com

Johan Pettersson - teknisk säljare på ROVAB

Johan Pettersson

Teknisk Säljare

Mobil:+46 (0)73-312 03 37
Kontor: +46 (0)171-47 51 13
johan.pettersson@rovab.com

Jim Wahlstrand

Administration/Servicetekniker

Kontor: +46 (0)171-47 51 13
jim.wahlstrand@rovab.com

Martin Valentino

Lager/Produktion
Grafisk Design

Tel: +46(0) 70-549 41 37

martin.valentino@rovab.com

Linn

Linn Thorsell

Kontorsassistent

Tel:+46(0)171-47 51 13

linn.thorsell@rovab.com